Reiki

Reiki, stresi azaltmak ve rahatlamak için kullanılan bir Japon tekniğidir. Ellerin vücüdun üzerine konulması veya vücuda yakın tutulmasıyla görülmeyen yaşam gücü enerjisini akıtır. Vücuttaki stres seviyesi yükseldiğinde, bu yaşam gücü enerjisi azalır ve vücut sağlıksızlaşır. İşte Reiki bu noktada devreye girer ve vücuda eski gücünü geri kazandırır.

Reiki, 2 Japonca kelimeden oluşur. Rei, Tanrı’nın bilgeliği ve yüksek güçtür. Ki ise yaşam gücü enerjisidir. Reiki, rahatlama, güven ve iyilik hissi içeren yararlı etkileriyle, kişinin bütün vücudunu, aklını ve ruhunu tedavi eder. Reiki sayesinde, bir çok insan mucizevi sonuçlar yaşamıştır.

Reiki, herkesin uygulayabileceği bir mettottur. Bilinen bütün hastalıklarda yararlı etkileri vardır ve her zaman faydalı sonuçlar yaratır. Ayrıca bütün medikal ve terapatik tekniklerde rahatlatıcı yanı sayesinde tamamlayıcı olarak kullanılır.

Reiki dinsel bir şey değildir. Bir dogması yoktur. Kişiler, öğrenmek ve uygulamak için kendisine inanmak zorunda değillerdir. Dolayısıyla, kendisine inanın ya da inanmayın Reiki çalışır.

Reiki yapmak herhangi bir konsantrasyon gerektirmez. Sadece Reiki’ye niyet edip elleri istenilen bölgeye koymak yeterlidir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Unutulması mümkün değildir. Ancak Reiki’nin uygulandıkça etkisinin arttığı bir gerçektir.

REİKİ EĞİTİMLERİ

Reiki Birinci Aşama Eğitimi
Reiki nedir?
Nasıl çalışır?
Çakralar
Reiki kullanım alanları
Reiki’yi kendine ve başkasına uygulama
İnisiyasyon (uyumlama)
Reiki İkinci Aşama Eğitimi

Sembollerin kullanımı
Kendimize ve başkasına şifa gönderme
Reiki ile bilinçaltı temizliği
İnisiyasyon

Reiki Master Eğitimi
Master sembolü kullanımı
Reiki ile karma temizliği
İnisiyasyon
Reiki nasıl öğretilir
Usui Reiki 1. ve 2. aşama eğitimlerine katılım
Usui Reiki Master Sertifikası
SIKÇA SORULAN SORULAR?

1)Reiki nasıl çalışır?

Kişi Reiki uygulamasına niyet ettikten sonra enerji taç çakradan bedene girer, sırasıyla göz, boğaz, kalp çakrasından geçerek el çakrasına ulaşır ve ellerden akmaya başlar. Kişinin elini istediği bölgeye koymasıyla enerji vücuda yayılmaya başlar.

Kişi Reiki’ye bağlandıkça yaşam enerjisi artar, daha sağlıklı hale gelir, hayatlarında başarıya daha kolay ulaşırlar.

İnisiye olmak istemeyen kişilere ise Reiki uygulayıcı tarafından uygulanır. Uygulayıcı ellerini kişinin üzerine koyar. Kişi genelde uzanmış olur, ancak otururken veya ayakta da uygulanabilir. Uygulayıcı dokunarak uygulayabileceği gibi, ellerini yakın mesafede tutarak da enerji verebilir. Uygulama süresi kişinin ihtiyacına göre 45 ile 90 dakika arasında sürer.

2)Reiki enerji alımı sırasında ne hissedilir?

Bu kişiden kişiye göre değişir. Ancak hemen hemen herkes derin bir rahatlama hisseder. Ayrıca bir çok kişi vücudunda akım hissetmektedir. Reiki enerjisi, gerginlik, anksiyete, korku ve negatif hisleri geçirmek için kişiyi cesaretlendirirken, seans esnasında iyi hisler deneyimlenir. Seans sonrasında ise daha pozitif daha tazelenmiş hissedilir.

3)Reiki ile neler iyileştirilir?

Reiki bütün hastalıklar üzerinde pozitif etkiye sahiptir. Bu baş-miğde hastalığından lösemiye kadar bir çok hastalığı kapsar. Ayrıca medikal tedavilerin yan etkilerini azaltır. Örneğin, kemoterapinin verdiği ağrı ve depresyonu azaltır.

4)Reiki yapan biri rutin psikiyatrist veya doktor ziyaretlerine son verebilir mi?

Hayır. Reiki, psikolojik ve medikal tedavilerin tamamlayıcısıdır. Reiki, diğer tedavi formları ile beraber harmoni içerisinde çalışır, onların yerine kullanılması söz konusu değildir.

5)Kimler Reiki yapmayı öğrenebilir?

Reiki, öğrenilmesi çok kolay bir tekniktir. Ayrı bir meditasyon deneyimi gerektirmez. Kişinin kendisine Reiki uygulayabilirliği, “inisiye” olarak adlandırılan, öğretmenden öğenciye transfer sürecine bağlıdır. İnisiye olan kişi o günden itibaren ne zaman istese Reiki yapabilir olur, ellerini kendi üzerine veya başkasının üzerine koyduğu anda, enerjinin iyileştirici etkisi başlar.

6)Reiki inisiyesi nedir?

Reiki inisiyesi, bir kişinin kendisine ve başkasına Reiki tedavisi verebilme yetkisini almayı kabul etme sürecidir. Reiki master tarafından verilir. İnisiye süresince, Reiki master, başınıza, omzunuza, elinize dokunur ve bir veya birden fazla nefes tekniği kullanır. Bu şekilde inisiye enerjisi masterdan öğrencisine doğru akar. Bu özel enerji, “Yüksek Güç” tarafından yönetilir ve öğrenciyi Reiki’nin kaynağına bağlar. İnisiye süresince bazı öğrenciler ellerinde ısınma ve yanma hissederler, bazıları ise renkler ve spiritüel objeler görürler.

İnisiyenin işe yaraması için derin bir deneyime gerek yoktur.

7)Reiki ile kendimi tedavi edebilir miyim?

Evet. Bir kere inisiye olduktan sonra hem kendinizi hem de başkalarını Reiki enerjisi ile tedavi edebilirsiniz. Bu Reiki’nin en belirgin özelliklerinden biridir.

8)Uzağa Reiki nasıl yollanır?

Reiki 2. aşamada size verilen 3 sembolü kullanarak uzağa Reiki enerjisi yollayabilirsiniz. Uzaklığının ne kadar olduğunun önemi yoktur. Reiki enerjisi gider o kişiyi bulur ve tedavi eder.

9)Kaç Reiki seviyesi vardır?

3 seviye vardır. Birinci seviye, ikinci seviye ve master’lık seviyesi.

10)Çocuklar da Reiki öğrenebilir mi?

Elbette. Reiki herkes tarafından öğrenilebilir. Yalnızca bir çocuğun Reiki için inisiye olmadan önce Reiki’nin ne olduğunu anlayacak yaşa gelmesini öneriyoruz.

11)Hamileler için uygun mudur?

Reiki yalnızca iyiye hizmet eder. Birçok hamile Reiki’nin faydasını görmüştür